Przejdź do treści

Czy koktajle odchudzające działają?

koktajle odchudzająceKoktajle odchudzające i koktajle zastępcze do posiłków mogą wydawać się łatwym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów i zaspokojenie swoich pragnień, ale nie są one przeznaczone do długotrwałego użytku. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom koktajli odchudzających.

Koktajle odchudzające, zwane również płynnymi substytutami posiłków, to napoje o kontrolowanej kaloryczności, które zastępują jeden lub więcej posiłków lub przekąsek w ramach programu odchudzania.

Mają stałą liczbę kalorii, zazwyczaj 160 do 290 kalorii na koktajl i zawierają kluczowe składniki odżywcze, które można znaleźć w zdrowym posiłku lub przekąsce, główny dietetyk i dyrektor ds. żywienia i badań behawioralnych. Powszechnie spożywane koktajle odchudzające obejmują.

Zalety koktajli odchudzających

Koktajle odchudzające są stosowane w programach odchudzania, ponieważ są one kontrolowane porcjami i wygodne.

Używanie koktajli odchudzających pomaga uprościć decyzje, które trzeba podjąć o tym, co jeść, i może skrócić czas potrzebny do przygotowania posiłków.

Koktajle odchudzające działają również w krótkiej perspektywie czasowej. Osoby, które używają tych porcji żywności, aby zastąpić dwa posiłki dziennie, mogą stracić około 50 procent wagi więcej niż osoby, które tego nie robią.

Dzieje się tak dlatego, że koktajle dostarczają mniej kalorii niż te, które ktoś normalnie spożywałby podczas posiłku. Deficyt kalorii, niezależnie od sposobu, w jaki jest osiągany, może stymulować utratę wagi, a wiele osób uważa, że zastąpienie posiłków i/lub przekąsek koktajlami odchudzającymi pozwala im na to.

Badanie z 2018 roku wykazało, że koktajle odchudzające mogą prowadzić do większej utraty wagi niż posiłek o tej samej liczbie kalorii. Kiedy osoby otyłe zastąpiły wszystkie swoje posiłki koktajlami odchudzającymi przez trzy tygodnie, straciły ponad dwukrotnie więcej wagi niż otyli mężczyźni i kobiety, którzy spożywali tę samą liczbę kalorii, ale poprzez jedzenie. Ci, którzy pili koktajle, mieli również zmniejszone pragnienie jedzenia. Koktajle utrata masy ciała mogą również pomóc osobom z cukrzycą typu 2 w utracie wagi.

Jednak, podczas gdy mogą być one wykorzystywane do pomocy w szybkim odchudzaniu, że nie oczekuj utrzymania utraty wagi. „Kiedy skończysz z koktajlami, prawdopodobnie wrócisz do swoich starych nawyków żywieniowych i znów nabierzesz masy ciała.

Czy koktajle odchudzające działają długofalowo?

Jeśli będziesz spożywać koktajle odchudzające przez resztę życia, możesz być w stanie utrzymać swoją utratę wagi przez długi czas. Problem polega na tym, że większość ludzi nie żyje wiecznie na koktajlach odchudzających. Ludzie wracają do jedzenia prawdziwej żywności, jak tylko ich program odchudzania lub diety jest zakończona.

Koktajle odchudzające nie oferują długoterminowego rozwiązania, ponieważ zazwyczaj nie są one trwałe przez więcej niż kilka miesięcy. Jeśli szukasz czegoś trwalszego dla utraty wagi sięgnij lepiej po sprawdzony suplement diety. Nasza rekomendacja to Slimerix – tabletki na odchudzanie. Pełną recenzję tego produktu znajdziesz na naszej stronie. Warto się z tym zapoznać, aby poznać alternatywę dla swojego ulubionego koktajlu.

To dlatego, że zabierają zabawę i przyjemność z jedzenia. Często zapominamy, że jedzenie ma być przyjemne; to jest to, co pomaga nam przetrwać jako ludziom”. Wyobraźmy sobie, że jedzenie nie było przyjemne. Prawdopodobnie nie bylibyśmy tak zmuszeni do jedzenia, aby przetrwać. Z czasem ludzie znów zaczną szukać przyjemności z jedzenia, ponieważ nie będą go otrzymywać od koktajlu odchudzającego.

Badania pokazują, że odzyskanie wagi jest problemem po większości, jeśli nie po wszystkich programach dietetycznych. Wynika to z reakcji biologicznych i hormonalnych, które zwiększają apetyt, zmieniają metabolizm i promują przyrost masy ciała. W jednym z artykułów badawczych, w którym dokonano przeglądu ponad 30 badań dotyczących diety, stwierdzono, że dieta jest w rzeczywistości predyktorem przyrostu masy ciała.

Może się to wydawać zniechęcające, ale nie musi to być wszystko albo nic. Używanie jednego koktajlu odchudzającego dziennie może pomóc utrzymać utraconą wagę na dłużej lub być narzędziem pomagającym w ponownym skupieniu się na utracie wagi, jeśli z czasem odzyska się ją na nowo.

Koktajle odchudzające mogą być jednym z wielu narzędzi w Twoim zestawie narzędzi żywieniowych, które pomogą Ci utrzymać zdrową wagę w czasie”. Śledzenie spożycia żywności, regularne ważenie i ćwiczenia fizyczne to inne narzędzia, które okazały się skuteczne w pomaganiu ludziom w utrzymaniu prawidłowej wagi przez dłuższy czas.

Wady koktajli odchudzających

Wady koktajli odchudzającychPoza tym, że nie jest to zrównoważone w dłuższej perspektywie czasowej, istnieją też inne minusy picia koktajli odchudzających. Surowe ograniczenie kalorii może powodować niezamierzone efekty uboczne, takie jak nieoptymalne spożycie niektórych składników odżywczych, spowolnienie przemiany materii i utrata połączenia z sygnałem głodu lub sytości. Płynna natura tej diety może również usuwać błonnik z diety, potencjalnie zmieniając stan zdrowia jelit lub powodując, że jedzenie jest mniej intensywne – lub, w tym przypadku, picie. Błonnik pomaga zwiększyć sytość i może pomóc w długoterminowym utrzymaniu wagi ciała.

Koktajle odchudzające mogą również pozostawić ludzi w diecie umysłowo – postrzegając jedzenie jako dobre lub złe i czując się winnym z powodu spożywania „złych” pokarmów. Prowadzi to często do cyklu ograniczania jedzenia, brzęczenia, a następnie ponownego ograniczania. To również nie ustawia cię na sukces w prawdziwym świecie. Co zamawiasz, jeśli jesz w restauracji? Co jesz na imprezie, jeśli nie masz swojego shake’a? To utrudnia przejście od koktajli odchudzających do stałego jedzenia.

Co jeść zamiast koktajli odchudzających

Koktajle utraty wagi prowadzą do chwilowej utraty wagi, ale nie są trwałe w dłuższej perspektywie. Pozostawiają one ludzi w mentalności dietetycznej, zabierają przyjemność z jedzenia i mogą być kosztowne. Możesz utrzymać zdrową wagę długookresowo, jedząc prawdziwe jedzenie. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak sprawić, aby utrata masy ciała działała bez wstrząsów.

Skoncentruj się na produktach pełnoziarnistych

Badania pokazują, że płatki śniadaniowe o wysokiej zawartości błonnika mogą być tak samo skuteczne przy odchudzaniu jak koktajle odchudzające, ponieważ błonnik zwiększa sytość. Jedzenie śniadania jest również związane z długoterminowym utrzymaniem utraty wagi. Błonnik pokarmowy występuje w postaci całych ziaren, owoców i warzyw.

Warzywa dodają błonnik i zawartość wody, aby pomóc w utrzymaniu pełnej masy ciała i są pełne składników odżywczych. Chcę, aby moi klienci mogli podejmować decyzje żywieniowe w prawdziwym świecie – w sklepie, na kolacji, na lunchu w pracy – muszą więc wiedzieć, jak wybierać całe, prawdziwe jedzenie, a nie polegać na koktajlach.

Jedz w sposób zrównoważony

Najważniejsze jest określenie zrównoważonych zachowań, które pozwalają na elastyczność i adaptacji. Trzymanie się sztywnej lub surowej diety promuje zachowania żywieniowe i zastępuje czyjeś wrodzone poczucie zaufania do swojego ciała zewnętrznym wskazaniem, takim jak plan posiłków, dieta lub lista zatwierdzonych produktów spożywczych.

Kiedy puścimy zewnętrzne wskazówki mówiące nam, co i ile mamy jeść, możemy uwolnić przestrzeń, aby wykorzystać wrodzoną mądrość własnego ciała, znaną także jako intuicyjne jedzenie. I to jest 'plan’, który jest zrównoważony. To jest to, co robimy od urodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *