Przejdź do treści

Plan treningowy na redukcje tkanki tłuszczowej

Próbujesz wyszczuplić, zacisnąć i stonować ciało? Będziesz tracił na wadze skuteczniej, jeśli stworzysz tygodniowy plan treningowy, aby schudnąć. Kiedy tworzysz plan treningu odchudzania, nie ma zgadywania w ostatniej chwili, kiedy nadszedł czas na ćwiczenia. A kiedy trening jest zaplanowany z wyprzedzeniem, jest bardziej prawdopodobne, że je zakończysz i osiągniesz swoją docelową wagę.

Plan treningowy na redukcje dla początkujących

Plan treningowy na redukcje dla początkujących

American College of Sports Medicine zaleca, aby uzyskać 150- 250 minut na tydzień ćwiczeń o umiarkowanej intensywności w celu utraty wagi. Może to zabrzmieć jak dużo, ale jeśli go złamać to tylko około 20 lub 30 minut dziennie. Ponadto, gdy po raz pierwszy zaczynasz swój plan ćwiczeń odchudzających, zaczniesz od niskiego końca tego zalecenia.

Jako początkujący trener, Twoim głównym celem powinno być po prostu wykonanie jakiegoś ćwiczenia w większości dni tygodnia. Wybieraj aktywności, które lubisz i które są dla Ciebie łatwe do wykonania.

Spacer jest doskonałym wyborem dla wielu nowych ćwiczących, ponieważ można go wykonywać prawie wszędzie i nie wymaga on żadnego fantazyjnego sprzętu. Treningi online i domowe treningi siłowe są również dobre dla Twojego organizmu.

Przed rozpoczęciem cotygodniowego programu ćwiczeń należy skonsultować się z lekarzem i przestrzegać jego innych wytycznych lub ograniczeń, aby zachować zdrowie. Następnie można połączyć kilka różnych działań w celu utworzenia pełnego ciała utrata masy ciała harmonogram treningu, aby schudnąć i spalić tłuszcz.

 • Poniedziałek (30 minut): Spacer o umiarkowanej intensywności
 • Wtorek (20 minut): Prosty trening siłowy w domu
 • Wednesday (30 minut): Spacer o umiarkowanej intensywności
 • Czwartek (20 minut): Prosty trening siłowy w domu
 • Piątek (30) minut): Spacer o umiarkowanej intensywności
 • Sobota (20 minut): Joga relaksacyjna online
 • Niedziela: (30 minut) Zabawny i łatwy dzień treningów krzyżowych (jazda na rowerze, pływanie lub zajęcia z aerobiku online)

Całkowite tygodniowe ćwiczenie: 180 minut

Dodatkowo zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dlaczego czasami mamy trudności z odchudzaniem, o których pisaliśmy tutaj.

Plan treningowy na redukcje i dla średniozaawansowanych

Kiedy staniesz się silniejszy i bardziej wysportowany, będziesz mógł dodać kilka minut do każdego z codziennych treningów. Pamiętaj, aby dodawać minuty stopniowo, aby uniknąć wypalenia. Ostatecznie, chcesz, aby Twój tygodniowy plan treningowy wynosił 250 minut lub więcej dla efektywnego odchudzania.

Twój plan treningu odchudzania powinien również stać się trudniejszy w miarę wzrostu Twojego poziomu sprawności fizycznej. Najlepsze treningi do spalania tłuszczu są trudniejsze do wykonania. W miarę jak będziesz silniejszy, będziesz mógł włączyć je do swojego programu ćwiczeń (tak długo, jak jesteś wystarczająco zdrowy do energicznego działania).

Ta przykładowa tygodniowa rutyna treningowa obejmuje trening siłowy w celu zbudowania mięśni, treningi aerobowe w celu spalenia tłuszczu oraz trening giętkościowy w celu zmniejszenia stresu i utrzymania ciała w zdrowiu.

 • Poniedziałek (45 minut): Trening obwodowy o umiarkowanej intensywności z ciężarami
 • Wtorek (20 minut): Trening HIIT w domu lub na zewnątrz
 • Wednesday (30 minut): Łatwy dzień regeneracji rozciąga się i spacer
 • Czwartek (45 minut): Trening obwodowy o umiarkowanym natężeniu z ciężarkami
 • Piątek (20 minut): Wysoka intensywność dziennego spaceru/runu w odstępach czasu
 • Sobota (30 minut): dzień regeneracji joga relaksacyjna
 • Niedziela (75 minut): jogging o umiarkowanej intensywności, wędrówka lub spacer

Łączne tygodniowe ćwiczenie: 265 minut

Kiedy zobaczysz efekty planu treningowego?

Wielu ćwiczących chce wiedzieć, jak długo powinni trzymać się swojego tygodniowego planu treningowego, zanim zaczną widzieć wyniki utraty wagi. Odpowiedź zależy od tego. Jeśli trenujesz codziennie, do drugiego tygodnia powinieneś zacząć dostrzegać poprawę w wyglądzie i samopoczuciu swojego ciała. Oczywiście ilość utraconej wagi będzie również zależeć od stworzenia odpowiedniego bilansu energetycznego dla utraty wagi (tj. upewnienia się, że spalasz więcej kalorii niż spożywasz).

Aby Twój plan treningowy był bardziej efektywny, upewnij się, że połączysz swój program ćwiczeń ze zdrową dietą pełną chudego białka, owoców i warzyw. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez dietetyków jest przejadanie się po ćwiczeniach. Nie wpadnij w tę pułapkę. Ćwicz codziennie, monitoruj ilość kalorii, które jesz codziennie i pozostań na dobrej drodze do uzyskania wyników.

Jeśli chcesz zobaczyć szybciej efekty to sięgnij po odpowiedni środek wspomagający odchudzanie. Jednym z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu jest Slimerix, o którym piszemy tutaj. Poniżej kilka zdań o jego właściwościach.

Spalić tłuszcz i utrzymać mięśnie za pomocą termogenicznego palnika tłuszczowego jakim jest Slimerix. Produkt ten jest przeznaczony do zwiększania energii i tłumienia apetytu. Slimerix jest naukowo sformułowany, aby dać Ci najlepsze wyniki lub otrzymasz 100% gwarancję zwrotu pieniędzy. Ponadto produkt ten zwiększy metabolizm, dzięki czemu będziesz w stanie utrzymać tłuszcz ciała off. To jest w stu procentach bezpieczne dla kobiet i wszystkie naturalne. Używają formuły o wysokiej potencji dla maksymalnych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *