Przejdź do treści

Jak farbować siwe włosy?

Farbowanie siwych włosów to nie lada wyzwanie. Jeśli kolor Twoich włosów nie jest jednolity, musisz bardzo ostrożnie dobierać produkty do koloryzacji, aby uzyskać pożądany odcień na całej powierzchni włosów. W dobrych drogeriach znajdziesz farby, które są przeznaczone do siwych włosów, dzięki czemu wyróżniają się lepszym kryciem i bezpieczniejszym składem. Jak farbować siwe włosy, aby otrzymać trwały i zadowalający rezultat?

farbowanie włosów

Czy farbować siwe włosy?

Siwe włosy mogą pojawić się w bardzo różnym wieku. Za ten proces odpowiadają Twoje geny oraz takie czynniki jak stres, niedobory witamin i choroby autoimmunologiczne. Nie istnieje zasada, która nakazywałaby farbowanie siwych włosów. Zarówno pojedyncze pasma, jak i siwizna na całej powierzchni głowy mogą wyglądać bardzo stylowo i efektownie. Niekiedy jednak włosy siwieją bardzo nierównomiernie, co powoduje, że trudno ułożyć z nich atrakcyjną fryzurę. Jeśli siwizna Ci przeszkadza, możesz łatwo ją ukryć przy użyciu dobrej farby do włosów. Jednak warto pamiętać, że taką koloryzację trzeba regularnie powtarzać, aby uniknąć nieestetycznych odrostów. Jakie efekty daje farbowanie włosów? Odpowiednio dobrana farba sprawi, że Twoje włosy szybko odzyskają dawny blask. Dzięki niej pasma będą mocne, gęste i zdrowe, a Ty bez problemu stworzysz z nich modną fryzurę.

Jaki kolor farby najlepiej pokryje siwe włosy?

Wybór farby do pokrycia siwych włosów jest niezwykle istotny. Panie bardzo często decydują się na koloryzację w swoim naturalnym kolorze. Jest to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu szybko wyrównasz kolor i ukryjesz siwe pasemka. Jeśli marzysz o zupełnie nowym odcieniu, to możesz przeprowadzić koloryzację dwuetapowo. Najpierw wyrównaj kolor swoich włosów przy użyciu farby w Twoim naturalnym kolorze, a następnie zafarbuj włosy na zupełnie nowy kolor. Do tego celu warto stosować farby o wysokim stopniu krycia, które długo utrzymują się na powierzchni włosów. Świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą pozbyć się siwych włosów, jest także balejaż. Ta technika fryzjerska polega na nakładaniu pędzlem na cienkie pasma włosów farby o różnych tonach. Umiejętnie zrobiony balejaż wizualnie odmładza twarz. Dzięki zastosowaniu różnych odcieni tego samego koloru, na włosach nie będzie widać siwych odrostów.

Jak często farbować siwe włosy?

Na tak postawione pytanie bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony włosy siwe trzeba farbować częściej, aby nie dopuścić do powstania odrostów. Z drugiej strony siwe włosy mogą być wyraźnie słabsze i przerzedzone, a wówczas należy farbować je rzadziej, aby nie uszkodzić ich delikatnej struktury. Dlatego przed każdym farbowaniem siwych włosów powinnaś dokładnie ocenić ich stan. Jeśli są suche i łamliwe, to wybierz półtrwałą farbę bez amoniaku, która słabiej oddziałuje na łuski włosów i nie prowadzi do ich nadmiernego wysuszenia.

Farbowanie siwych włosów jest odrobinę trudniejsze, ponieważ ich kolor często jest nierówny. Jednak używając dobrej jakości farby do włosów, możesz w krótkim czasie uzyskać bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem danego produktu zawsze przeprowadzić próbę uczuleniową, a podczas aplikacji postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *