Przejdź do treści

Retinol, a młody wygląd skóry – dlaczego jest tak ważny?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie, jak najdłużej, a dla zachowania świeżego wyglądu potrzebne jest jej wsparcie w postaci kilku istotnych składników kosmetycznych. Retinol jest jednym z nich, a jego dodatkowe działanie ma dobroczynne właściwości dla skóry w każdym wieku. W jaki sposób dostarczać retinol i dlaczego jest to tak ważne? Pamiętaj o tych kilku zasadach.

retinol

Retinol, a wszechstronne działanie odmładzające – jeden z najważniejszych składników przeciwstarzeniowych w kosmetykach?

Retinol to jeden z kluczowych składników w kosmetykach dla kobiet i dla mężczyzn, których skoncentrowane działanie opiera się przede wszystkim na odmłodzeniu skóry. W kosmetykach ma zadanie przeciwdziałać starzeniu się skóry, dzięki czemu przez dłuższy czas zachowujesz zdrowy i świeży wygląd. W praktyce retinol to aktywna postać witaminy A, która bardzo intensywnie pobudza produkcję kolagenu, jak również powoduje delikatne złuszczanie naskórka i regulację wydzielania sebum. Można śmiało stwierdzić, że działanie retinolu jest tak korzystne dla skóry, że trudno jest go zastąpić innym, tak samo cennym składnikiem.

Pamiętać należy jednak przede wszystkim o tym, że retinol to również czynna witamina A, która poprawia cykl odnowy komórkowej. W rezultacie, Twoja skóra tylko zyskuje.

Poprawa gęstości skóry – jeden z kluczowych aspektów pięknego wyglądu. Retinol na pierwszym miejscu

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja skóra była promienna i przepełniona witalną mocą to koniecznie sięgnij po kosmetyki z retinolem. Szybko zauważysz, że powierzchnia skóry jest jakby bardziej gęsta, spójna i rozjaśniona. Kobiety, które borykają się na co dzień w występowaniem zaskórników również dostrzegą dużej poprawy. Znikną bowiem nie tylko te dokuczliwe zmiany skórne, ale przede wszystkim nastąpi też redukcja zmarszczek – także tych dość głębokich.

Czy wiesz, że w standardowych kremach do twarzy stosuje się 0,3-1 % retinolu? Dlaczego taka ilość? Retinol może mieć bowiem działanie drażniące, które spowoduje zaczerwienienie skóry. Lepiej zatem sięgnąć po mniejsze stężenie tego składnika i powoli zwiększać go podczas konkretnego stosowania.

Dlaczego warto sięgać po retinol, jako czynny składnik wielu kosmetyków? Kilka cennych informacji w pigułce!

To już pewne, że Twoja skóra z czasem będzie się prezentować na coraz bardziej zmęczoną i pozbawioną blasku. Jeśli w porę nie zastosujesz do jej pielęgnacji kosmetyków o skoncentrowanej strukturze może okazać się, że już nigdy nie przywrócisz sobie idealnego wyglądu. Sięgaj zatem po kosmetyki z retinolem, czyli czynną witaminą A i daj się zregenerować skórze. Jeśli w porę wybierzesz odpowiednią pielęgnację to masz szansę na bardzo skuteczne przywrócenie gęstości skóry i zakamuflowanie wszystkich zmarszczek, nawet jeśli będą one dość głębokie.

Retinol niech będzie kluczem do Twojego pięknego wyglądu także po 30., 40., czy 50-tce.

Dowiedz się więcej na temat retinolu na stronie https://ohmyface.pl/pielegnacja-twarzy/retinol-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *