Arena Pruszków

Arena Pruszków to jeden z najnowocześniejszych torów kolarskich na świecie. Jest też jedynym krytym torem kolarskim w naszym kraju. Ta wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została oddana do użycia w 2008 roku.

W hali aktywnie trenują kluby sportowe, głownie te które związane są z kolarstwem torowym oraz odbywają się różnego rodzaju zajęcia sportowe i  imprezy komercyjne. Na co dzień w obiekcie trenuje Kadra Narodowa w kolarstwie torowym. Arena Pruszków jest też siedzibą Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol).

W 2009 roku nowo wybudowany obiekt gościł Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym. Rok wcześniej tor przeszedł chrzest bojowy – w Pruszkowie odbyły się juniorskie Mistrzostwa Europy. W 2010 roku Arena Pruszków gościła najlepszych kolarzy na naszym kontynencie w ramach UEC European Track Championships.

Wykonany z sosny syberyjskiej tor mierzy 250 metrów. Okalające go trybuny mogą pomieścić blisko 1.500 fanów kolarstwa.

Arena Pruszków to obiekt o wyjątkowej lokalizacji – położony jest raptem 15 minut jazdy od międzynarodowego Lotniska Chopin i 20 minut jazdy od Centrum Warszawy. Obiekt znajduje się  przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Dodatkowym atutem jest położenie w ustronnym miejscu, w otoczeniu zieleni i z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Po niespełna dziesięciu latach od poprzedniej imprezy tej rangi, Arena Pruszków będzie gospodarzem wydarzenia, w którym rywalizować będą najlepsi kolarze na świecie – UCI 2019 Track Cycling World Championships presented by Tissot.